Wystawienie Księgi kondolencyjnej 

Szanowni Państwo,

W dniu, 17.06.2025 rosja ponownie objawiła swoje oblicze jako imperium śmierci. 

W nocy z poniedziałku na wtorek siły rosyjskie przeprowadziły kolejny w ostatnich dniach łączony atak rakietowo-dronowy na Ukrainę. Rosjanie użyli setek dronów bojowych i kilkunastu pocisków balistycznych i manewrujących do ostrzału stolicy Ukrainy.

Był to jeden z większych ataków armii Putina w ostatnim czasie. Kreml celował w infrastrukturę cywilną, co miało tragiczne następstwa – najmniej 15 ofiar śmiertelnych i 75 rannych.

To wielki dramat i ból, który rozrywa nasze serca.

 W związku z powyższym Oleksandr Plodystyi Konsul Ukrainy w Gdańsku informuje o wystawieniu Księgi kondolencyjnej dedykowanej ofiarom ataku w Kijowie.

Kondolencje można będzie złożyć bezpośrednio w Konsulacie Ukrainy w Gdańsku pod adresem: ul.Bernarda Chrzanowskiego 60 A, we wtorek 17 kwietnia w godzinach 12-17, lub online, link do Księgi: https://docs.google.com/forms/d/1QGwA1OguoOego_LsAFcxGCwlxObVK19eLzb4wyGU2j0/edit

Osoba do kontaktu, Pani Oksana Pisotska, nr tel: 888780201.